^Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

 

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Karnawale zapraszamy na FOLKOWE KOLĘDOWANIE

Zachwyciły nas swym prostym pięknem ludowe kolędy i pastorałki - niegdyś szeroko, dziś coraz rzadziej znane i śpiewane. Aby ocalić je od zapomnienia, a zarazem podzielić się ich radosnym pięknem i mądrością, przygotowaliśmy kolędowanie folkowe. Z naszym kolędowaniem jeździmy po całej Polsce. Podczas spotkań kolędowych w kościołach, salach, domach kultury, a nawet przedszkolach można nie tylko posłuchać starodawnych kolęd i pastorałek, ale także pośpiewać wspólnie z nami. Ludowe kolędy z Lubelszczyzny oraz pastorałki z Kantyczek przeplatają się z ukraińskimi "szczedriwkami" i łemkowskimi "koladkami". Aranżacje - wykorzystujące tradycyjne,ale i nietypowe instrumenty - wprowadzają niecodzienny, świąteczny klimat oraz podkreślają przesłanie poszczególnych utworów.

Kolędy i pastorałki w naszym opracowaniu utrwaliliśmy na wydanej w 2002 roku płycie "Dźwięki ze stajenki", zawierającej najpiękniejsze z nich.
W roku 2003 zdobyliśmy Grand Prix IX Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie.

 

W roku 2013 powstał projekt AniMaliAniDuzi, w którym do naszego kolędowania dołączyły dzieci. Nasza współpraca trwa do dziś.

Wspólnie koncertujemy, razem kolędujemy. Kilkoro muzyków z zespołu wzięło też udział w nagraniu pierwszej płyty projektu "Zajaśniała śliczna gwiazda".